جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
از بانک دولتی انتظار نمی رفت؛ دوبله سوبله حساب کنه

از بانک دولتی انتظار نمی رفت؛ دوبله سوبله حساب کنه …

دادگاه ۶۹ درصد بدهی، بدهکار بانکی را باطل کرد. دفاع از حقوق بدهکار بانکی تخصص می خواهد.

یک فعال اقتصادی در حال راه اندازی خط تولید و بسته بندی آب معدنی بود که مجبور شد برای تکمیل ماشین آلات، از بانک وام بگیرد. او می‌دانست بانک‌های خصوصی راحت‌تر تسهیلات می‌دهند، اما چون نرخ سودشان بیشتر بود، ترجیح داد از یک بانک دولتی وام بگیرد تا قیمت تمام شده محصول کارخانه بالا نرود و بتواند در بازار آب معدنی رقابت کند.
خیلی از راه‌اندازی این خط تولید نگذشته بود که شرایط بازار نامساعد شد و او نتوانست اقساط وام را به موقع پرداخت کند؛ به همین علت، هر ماه مبلغی به عنوان خسارت دیرکرد به بدهی‌اش اضافه شد تا جایی که دید؛ چاله‌ بانک به چاه عمیقی تبدیل شده که پر نخواهد شد زیرا هرچه می‌پرداخت همچنان بدهکار بانک بود؛ 

دست به قلم شد و شکایتی را تنظیم و به بازرسی بانک ارسال کرد، بازرسان بانک، پرونده تسهیلاتی او را بررسی کردند؛ نه‌تنها تخلف بانک اعلام نشد، بلکه پس از اظهارنظر بازرسان، او متهم شد به اینکه نمی‌خواهد پول بانک را بدهد … به همین دلیل سرعت عملیات وصول مطالبات به شدت افزایش یافت و ساختمان مسکونی ایشان که در وثیقه بانک بود به مزایده گذاشته شد و بانک تمام ساختمان را بابت آنچه ادعا کرده بود، تملک کرد.

زمانی بانک برای تخلیه ملک آستین بالا زده بود، ایشان به دفتر مراجعه کرد. با ترسیم یک استراتژی هدفمند و مبتنی بر قانون چند دعوی علیه بانک در محاکم قضایی مطرح شد…؛ 

حدس می‌زنید ادعای بانک با آنچه دادگاه به عنوان بدهی واقعی ایشان اعلام کرد چقدر تفاوت دارد؟ ‌۲۰ درصد؟ ۳۰ درصد؟ ۴۰ درصد؟ خیر! ۶۹ درصد! تفاوت داشت.

اینطور بگوییم؛ فرض کنید بانک بابت طلبش، یک مجتمع مسکونی شش طبقه را تملک کرده است درحالیکه طلبش کم‌تر از دو طبقه بوده! واقعا از بانک دولتی انتظار نمی‌رفت؛ دوبله سوبله حساب کند.

نویسنده
یاسر عرب نژاد
جهت اطلاعات بیشتر یا مشاوره، با ما در تماس باشید:
به اشتراک بگذارید
نویسنده

4 پاسخ

 1. سلام – وقت عالی بخیر
  کارگاهی داشتم که در رهن بانک بود وبانک بابت تسهیلات معوق آنرا تملیک نمود(البته چند سال پیش) وچون حدود ارزش کارگاه طبق کارشناسی خود بانک ۳۰میلیون بیشتر از طلبش بود اما بانک وجه اضافی را نداده است و تاکنون بعلت گرفتاری وجهل در قانون دادخواستی ندادم اگر الان شکایت کنم آیا میتوانم طلب خودم را از بانک به همراه خسارت تاخیر از آن زمان تاکنون را دریافت کنم ؟
  به نظر حضرتعالی با توجه به تملیک بانک بیش از طلب خود آیا امکان ابطال سند کارگاه هم وجود دارد؟

  ممنون

 2. با سلام
  روز شما بخیر
  پیام شما دریافت شد لطفا اطلاعات مربوط به تسهیلات را جهت بررسی برای ما ارسال کنید.
  شماره واتس‌آپ سرکار خانم بهمنی: ۰۹۱۷۸۲۳۸۸۷۲
  همچنین می توانیداطلاعات اولیه تسهیلات را از طریق لینک زیر ارسال نمایید.
  https://arabnezhad.com/%d9%81%d8%b1%d9%85-%d9%85%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87/

 3. با سلام بنده دقیقا چنین مشکلی با بنک توسعه تعاون دارم که تمام املاک وثیقه ایی را به مزایده گذاشته وبا مبلغ بسیلر پایین (به دار ودسته خودشان) فروختن هیچ مبلغ یگصدوهفتاد وپنج ملیون تومن نقد هم به حساب تسهیلات پرداخت کردم والان در شعبه وان تسویه شده ولی دایزه حقوقی ظاهرا روی چک تضمینی روی پرونده تامین دلیل نموده وملک از بنده به دادگاه معرفی کرده والان دست روی چها پلاک از پلاکهای ساختمان گذاشتن جالب اینجاست که کل تسهیلات دریافتی سیصدوپنجاه میلیون تومن بوده اگه راهی وجود داره که احقاق حق بکنم ممنون میشم کمک بفرمایید چنان دستمو خالی کردن حتی نمیتونم وکیل روی پردنده بزارم ??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *